.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

НИВЕА ЕСЕНШЛ 24Ч НОЌНА КРЕМА ЗА СУВА КОЖА 50МЛ

SKU: 35410778
Достапност: На залиха
347 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

NIVEA® Essentials 24H MOISTURE BOOST + NOURISH Ноќниот крем со шија путер и антиоксиданси: - Го подобрува природниот процес на регенерација на кожата во текот на ноќта. - Длабински ја храни кожата и ја одржува хидрирана. - Помага во заштита на кожата од оксидативниот стрес и од слободните радикали. - Ја омекнува сувата кожа во текот на целиот ден благодарение на богатата текстура за долготрајно мека кожа. ЗА КОЖА НЕЖНА НА ДОПИР КАКО СВИЛА И ВИДНО НАХРАНЕТА. Разгалете ја својата кожа со богатата формула која лесно се нанесува и брзо се впива. Кожата е интензивно хидрирана и освежена, свиленикаво мека и нежна на допир. УПОТРЕБА: Кремот се нанесува на чисто лице, масирајќи со нежни, кружни движења. Избегнувајте контакт со очите. Дерматолошки тестиран производ.
Aqua, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, Cetearyl Alcohol, Triisostearin, Isopropyl Palmitate, C12-15 Alkyl Benzoate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Methylpropanediol, Synthetic Beeswax, Glyceryl Stearate Citrate, Panthenol, Glucosylrutin, Isoquercitrin, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Carbomer, Dimethicone, Trisodium EDTA, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Limonene, Linalool, Benzyl Salicylate, Benzyl Alcohol, Citronellol, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Parfum
Употребливо 36 месеци од датумот на производство.
На суво и ладно место, подалеку од дофат на деца.
BEIERSDORF
Атлантиц Траде Скопје д.о.о. Скопје, ул. Шар Планина бр.6, 1000 Скопје, тел. 00389/22034700

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*