.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

НИВЕА ДЕО ТАЈК МИ ТО БАЛИ СПРЕЈ 150МЛ

SKU: 35010672
Достапност: На залиха
182 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

ПРЕД УПОТРЕБА ДОБРО ДА СЕ ПРОТРЕСЕ! Антиперспирант - употреба: да се држи на растојание од 15 цм од пазувите и да се прска. Почекајте да се исуши. Внимание: исклучително запалив спреј. Амбалажата е под притисок и може да експлодира на високи температури. Да се чува подалеку од извори на топлина и други запаливи извори. Да не се пуши. Да не се прска во оган или на вжештени материјали. Да не се продупчува и да не се гори дури и кога е празна. Да се чува подалеку од сончеви зраци и температура над 50°С. Само празната амбалажа може да се рециклира. Да се користи исклучиво за горенаведената намена. Да не се нанесува на иритирана или разранета кожа. Да се избегнува прекумерно нанесување и директно вдишување. Да се чува вон дофат на деца.
Butane, Isobutane, Propane, Cyclomethicone, Aluminum chlorohydrate, Isopropyl palmitate, Parfum, Cymbopogon citratus extract, Persea gratissima oil, Octyldodecanol, Disteardimonium hectorite, Dimethicone, Propylene carbonate, Dimethiconol, Propylene glycol, Citronellol, Geraniol
Употребливо 36 месеци од датумот на производство.
Да се чува подалеку од дирекна сончева светлина
BEIERSDORF
Атлантиц Траде Скопје д.о.о. Скопје, ул. Шар Планина бр.6, 1000 Скопје, тел. 00389/22034700

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*