.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

НИВЕА ДЕО СПРЕЈ РАСЦВЕТАНА ОРХИДЕА 150МЛ

SKU: 35020433
Достапност: На залиха
182 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Антиперспирант. Да се држи на растојание од 15 цм од пазувите и да се прска. Пред облекување почекајте кожата да биде потполно сува. Внимание: исклучително запалив спреј. Амбалажата е под притисок и може да експлодира доколку се изложува на високи температури. Да се чува подалеку од извори на топлина, искри, оган и други запаливи изори. Да не се пуши. Да не се прска во оган или на вжештени материјали. Да не се продупчува и да не се гори дури и кога е празна. Да се чува подалеку од сончеви зраци и температура над 50°С. Да се рециклира само празна амбалажа. Да се рециклира само празна амбалажа. Да се користи исклучиво за горенаведената намена. Да не се нанесува на иритирана или разранета кожа. Да се избегнува прекумерно нанесување и директно вдишување. Да се чува вон дофат на деца.
Butane, Isobutane, Propane, Cyclomethicone, Aluminum Chlorohydrate, Isopropyl Palmitate, C12-15 Alkyl Benzoate, Palmitamidopropyltrimonium Chloride, Octyldodecanol, Disteardimonium Hectorite, Propylene Carbonate, Dimethiconol, Propylene Glycol, Benzyl Alcohol, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Benzyl Salicylate, Parfum
Употребливо 36 месеци од датумот на производство.
Да се чува подалеку од дирекна сончева светлина
BEIERSDORF
Атлантиц Траде Скопје д.о.о. Скопје, ул. Шар Планина бр.6, 1000 Скопје, тел. 00389/22034700

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*