.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

НИВЕА ДЕО СПРЕЈ РАСЦВЕТАНА МАГНОЛИЈА 150МЛ

SKU: 35020434
Достапност: На залиха
182 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Антиперспирант. Да се држи на растојание од 15 цм од пазувите и да се прска. Пред облекување почекајте кожата да биде потполно сува. Внимание: исклучително запалив спреј. Амбалажата е под притисок и може да експлодира доколку се изложува на високи температури. Да се чува подалеку од извори на топлина, искри, оган и други запаливи изори. Да не се пуши. Да не се прска во оган или на вжештени материјали. Да не се продупчува и да не се гори дури и кога е празна. Да се чува подалеку од сончеви зраци и температура над 50°С. Да се рециклира само празна амбалажа. Да се рециклира само празна амбалажа. Да се користи исклучиво за горенаведената намена. Да не се нанесува на иритирана или разранета кожа. Да се избегнува прекумерно нанесување и директно вдишување. Да се чува вон дофат на деца.
Butane, Isobutane, Propane, Cyclomethicone, Aluminum Chlorohydrate, Isopropyl Palmitate, Parfum, Hydrolyzed Pearl, Talc, Persea Gratissima Oil, Octyldodecanol, Disteardimonium Hectorite, Dimethicone, Propylene Carbonate, Dimethiconol, Geraniol, Benzyl Alcohol.
Употребливо 36 месеци од датумот на производство.
Да се чува подалеку од дирекна сончева светлина
BEIERSDORF
Атлантиц Траде Скопје д.о.о. Скопје, ул. Шар Планина бр.6, 1000 Скопје, тел. 00389/22034700

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*