.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

НИВЕА ГЕЛ ЗА БРИЧЕЊЕ СЕНЗИТИВ РЕКОВЕРИ 200 МЛ.

SKU: 34120071
Достапност: На залиха
232 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Ја омекнува брадата и овозможува темелно бричење, намалувајќи го ризикот од појава на ситни ранички. Добро да се протресе пред употреба / да се држи амбалажата исправено. Да се нанесе директно на мокро лице. *без етил алкохол. Предупредување: Амбалажата е под притисок и може да експлодира на високи температури. Да се чува подалеку од извори на топлина и други запаливи извори. Да не се пуши. Да не се продупчува и да не се гори дури и кога е празна. Да се чува подалеку од сончеви зраци и температура над 50°С. Да се чува вон дофат на деца. 3,5% од содржината во амбалажата е запалива.
Aqua, TEA-Palmitate, Oleth-20, Isopentane, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Chamomilla Recutita Flower Extract, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Panthenol, Maltodextrin, Hydroxyethylcellulose, Hydroxypropyl Methylcellulose, Laureth-2, PEG-14 M, PEG-90 Glyceryl Isostearate, Polyisobutene, Propylene Glycol, Isobutane, Piroctone Olamine, BHT, Linalool, Limonene, Parfum, CI 42090
Употребливо 30 месеци од датумот на производство.
Да се чува на суво место, пдалеку од дирекна сончева светлина
BEIERSDORF
Атлантиц Траде Скопје д.о.о. Скопје, ул. Шар Планина бр.6, 1000 Скопје, тел. 00389/22034700

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*