.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

НИВЕА ВИЗАЖ МИЦЕЛАРНА ВОДА ЗА ЧУВСТВИТ.КОЖА 400 МЛ

SKU: 35410913
Достапност: На залиха
262 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

NIVEA® 3 во 1 Мицеларната вода за чистење лице за чувствителна кожа длабински ја чисти кожата, ја отстранува шминката од лицето и од делот околу очите, ја хидрира кожата, и тоа сè во еден чекор. Благодарение на мицеларната технологија не е потребно да се исплакне лицето. Мицеларната вода не ја суши кожата и после нејзина употреба нема потреба од тоник. Дерматолошки тестиран производ. УПОТРЕБА: Со натопен туфер исчистете го лицето, со затворени очи и уста.
Aqua, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Vitis Vinifera Seed Oil, Panthenol, Glyceryl Glucoside, Glycerin, Sorbitol, Decyl Glucoside, Poloxamer 124, Polyquaternium-10, Sodium Cocoyl Glutamate, Citric Acid, Sodium Chloride, Sodium Acetate, Propylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol
Употребливо 36 месеци од датумот на производство.
На суво и ладно место, подалеку од дофат на деца.
BEIERSDORF
Атлантиц Траде Скопје д.о.о. Скопје, ул. Шар Планина бр.6, 1000 Скопје, тел. 00389/22034700

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*