.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

НЕРДС БОНБОНИ ЛУБЕНИЦА И ЦРЕША 46.7 ГР

НЕРДС БОНБОНИ ЛУБЕНИЦА И ЦРЕША 46.7 ГР
SKU: 07112786
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =293.48ДЕН

135 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Состојки:Декстроза, шеќер, киселина (јаболкова киселина), гликозен сируп*, концентрати од растенија и зеленчук (спирулина, ротквица), згуснувач (арапски гуми за џвакање), ароми, средство за застаклување (карнауба восок), боја (куркумин).

Содржи генетски модифициран гликозен сируп

Може да содржи траги од житарки кои содржат глутен и јајца.

Нутритивни вредности на 100 гр:

Енергија 1565 kj368 kcal

Мастиод кои заситени 0,1 гр<0,1 gr

Јаглехидратиод кои шеќери 92 гр 

Влакна 90 гр

Протеини 0,2 гр

Сол 0,01 гр

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*