.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

НАЈЛЕПШЕ ЖЕЉЕ ЧОКОЛДО СО КРЕМ ВИШНА И БИСКВИТ 270

SKU: 07042717
Достапност: На залиха
65 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

чоколадо со чоколаден крем,вишна и бисквити
Шеќер, бисквити со путер (пченично брашно, шеќер, путер (8,2%), гликозен сируп, растителна маст (палма), полномасно млеко во прав, средства за подигање тесто (E503 и E500), сурутка во прав (од млеко) , трпезариска сол, емулгатор (соја лецитин), ароми, антиоксиданс (Е224)), полномасно млеко во прав (13%), растителна маст (палма), обезмастено млеко во прав (10%), путер од какао, какао маса, декстроза, намалена маснотија какао во прав (1,6%), малтодекстрин, сурутка во прав (од млеко), овошен прав (цреша 0,1%), емулгатор (соја лецитин), ароми, киселина (лимонска киселина).
270 дена
Да се чува на ладно и суво место
Соко Штарк Србија
AТЛАНТИЦ ТРАДЕ СКОПЈЕ д.о.о. СКОПЈЕ, Ул Шар Планина бр 6, 1000 Скопје

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*