.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

НАЈЛЕПШЕ ЖЕЉЕ КЕКСИЧИ ДУО ЧОКОЛАДО 220ГР

SKU: 07020789
Достапност: На залиха
55 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Кекси со крем полнење со вкус на чоколадо
Пченично брашно,шеќер,растителна маст(палмина),обезмастено како во прав,инвертен шеќерен сируп,лешник(1,3%),пченкарен скроб,полномасно млеко во прав,декстроза,средства за нараснување(E503,E500),гликозен сируп,млечно чоколадо со мелени лешници во прав 0,4%шеќер,полномасно млеко во прав(25%),путер од какао,какао маса, обарено млеко во прав,(3%) кујнска сол,емулгатор (соја лецитин),ароми,киселина (лимонска киселина).Може да содржи траги од јаткасто овошје,кикирики,сусам и јајца.
Означен на амбалажата
Да се чува на суво место
Атлантиц трејд
Атлантиц трејд

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*