.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

МИЛКА ЧОКОЛАДА ЦЕЛ ЛЕШНИК 270Г

SKU: 07040384
Достапност: На залиха
135 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

ЧОКОЛАДО
МЛЕЧНО ЧОКОЛАДО СО АЛПСКО МЛЕКОИ ЦЕЛИ ЛЕШНИЦИ.СОСТОЈЌИ:ШЕЌЕР, КАКАО ПУТЕР, ЛЕШНИЦИ (17%),ОБЕЗМАСТЕНОМЛЕКО ВО ПРАВ, КАКАО МАСА, СУРУТКА ВО ПРАВ (ОД МЛЕКО), МЛЕЧНА МАСТ, ПАСТА ОД ЛЕШНИК, ЕМУЛГАТОРИ (СОЈА ЛЕЦИТИН), ПРИРОДНИ АРОМИ. БЕЗ КОНЗЕРВАНСИ И ВЕШТАЧКИ БОИ. МЛЕЧНОТО ЧОКОЛАДО ВКУПНО СОДРЖИ НАЈМАЛКУ 30% СУВИ ДЕЛОВИ ОД КАКАО МАТЕРИЈА. МОЖЕ ДАСОДРЖИ ДРУГО ЈАТКАСТО ОВОШЈЕ И ПЧЕНИЦА
275
ЧУВАЈТЕ НА СУВО, ЛАДНО МЕСТО ПОДАЛЕКУ ОД ДИРЕКНА СОНЧЕВА СВЕТЛИНА
МОНДЕЛЕЗ ОСТЕРЕЛЧ ГМБХ, ФОХРЕНБУРГЕСТАСЕ 1.6700 БЛУДЕНЗ АВСТРИЈА
НЕЛТ СТ

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*