.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

МИЛКА ВЕЛИГДЕНСКИ ЈАЈЦА СО МЛЕЧЕН КРЕМ 136 ГР

SKU: 07042331
Достапност: На залиха
224 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Milka Egg Spoon млечно чоколадо со алпско млеко со млечно полнење (47%
Шеќер, палмино масло, обезмастено млеко во прав, какао путер, какао маса, сурутка во прав (од млеко), дехидрирана млечна маст, емулгатори (соја лецитин, E475), крем од лешник, ароми. Млечното полнење содржи 20% обезмастено млеко во прав. Млечното чоколадо содржи вкупо суви материи од какао делови најмалку 30%. Може да содржи пченица и други јаткасти плодови

Да се чува на суво место заштитено од топлинаMondelez
ТД НЕЛТ СТ ДООЕЛ,ул.32 бр.20,1041 Илинден

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*