.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

МЕДЕЛА ШТРУДЛА КАЈСИЈА 240 ГР

SKU: 07111992
Достапност: На залиха
52 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Колач со овошно полнење
Овошно полнење од кајсија (33%),(овошно пире:јаболка,кајсија 2%,шеќер,гликозен сируп,регулатор на киселост:лимонска киселина,арома,конзерванс:калиум сорбат),пченично брашно(глутен),шеќер,вода (110%), маргарин (делумно хидрогенизирано растително масло, (соја),мешавина на растителни масла (палма,сончоглед, масло од палмини семки),вода,емулгатори:Е471,Соја лецитин,конзерванси:сорбинска киселина,регулатор на киселост:лимонска киселина,арома,боја;Е160а),јајца, екстракт јачменов слад (глутен),сурутка во прав (млечни производи),хумектант;Е420),обезмастено млеко во прав,сол,средство за подигнвање на тесто:Е500,Е503,емулгатор:соја лецитин,арома.
Означен на амабалажата
Да се чува на темно и суво место
АД Медела - Србија
НИМЕКС ДОО СКОПЈЕ

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*