.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

МЕДЕЛА ШТРУДЛА МЕШАНА 240Г

SKU: 07110554
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =28.75ДЕН

92 ден
Овој производ има минимално количество од 1

ШТРУДЛА
КОЛАЧ СО ОВОШНО ПОЛНЕЊЕ-МЕШАН ОВОШЕН ЗА ПОЛНЕЊЕ(33%) (ОВОШНО ПИРЕ-ЈАБОЛКА,МЕШАНО ОВОШЈЕ 2% (ВО ПРОМЕНЛИВИ УДЕЛ- КАЈСИЈА,ВИСНА, СЛИВА)ШЕКЕР,ГЛИКОЗЕН СИРУП,РЕГУЛАТОР НА КИСЕЛОСТ,ЛИМОНСКА КИСЕЛИНА,КОНЗЕРВАНС,КАЛИУМ СОРБАТ, ПЧЕНИЧНО БРАШНО (ГЛУТЕН), ШЕКЕР,ВОДА(10%),МАРГАРИН(ДЕЛУМНОХИДРОГЕНИЗИРАНО РАСТИТЕЛНО МАСЛО(СОЈА),МЕШАВИНА НА РАСТИТЕЛНИ МАСЛА (ПАЛМА,СОНЧОГЛЕД,МАСЛО ОД ПАЛМИНИ СЕМКИ)ВОДА,ЕМУЛГАТОРИ (Е471,СОЈА ЛЕЦИТИН),КОНЗЕРВАНС(СОРБИНСКА КИСЕЛИНА,РЕГУЛАТОР НА КИСЕЛОСТ, ЛИМОНСКА КИСЕЛИНА), АРОМА, БОЈА (Е160А),ЈАЈЦА,ЕКСТРАКТ ЈАЧМЕНОВ СЛАД(ГЛУТЕН),СУРУТКА ВО ПРАВ,( МЛЕЧНИ ПРОИЗВОДИ),ХУМЕКТАНТ, Е420(II),ОБЕЗМАСТЕНО МЛЕКО ВО ПРАВ, СОЛ, СРЕДСТВО ЗА ПОДИГНУВАЊЕ НА ТЕСТО Е500(II), Е503(II),ЕМУЛГАТОР-СОЈА ЛЕЦИТИН,АРОМА.МОЖЕ ДА СОДРЖИ ЛЕШНИК.
300
ЧУВАЈТЕ НА СУВО, ЛАДНО МЕСТО ПОДАЛЕКУ ОД ДИРЕКНА СОНЧЕВА СВЕТЛИНА
MEDELA
NIMEKS

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*