.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

МАГНУМ МИНИ 6 X 55 МЛ.

SKU: 11400497
Достапност: На залиха
259 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Classic: Сладолед со ванила од Мадагаскар прелиен со млечно чоколадо (33%). Almond: Сладолед со ванила од Мадагаскар прелиен со млечно чоколадо (31%) и бадеми (4%). White: Сладолед со ванила од Мадагаскар прелиен со бело чоколадо (31%).
MK: CLASSIC:Состојки: Реконституирано обезмастено млеко, шеќер, какао путер¹, какао маса¹, вода, кокосово масло, гликозен сируп, полномасно млеко во прав, гликозен - фруктозен сируп, млечна сурутка (млеко), путер, емулгатори (моно- и диглицериди на масни киселини, соја лецитин, полиглицерол полиглицериди), исцрпени парчиња од ванила, стабилизатори (локуст беан гум, гуар гум, карагенан), природна арома ванилна¹ (со млеко), ароми, боја (каротени). Производот може да содржи траги од ореви и кикири. Без глутен. ALMOND: Состав: Реконституирано обезмастено млеко, шеќер, какао путер¹, вода, кокосово масло, обезмастено млеко во прав, бадеми, гликозен сируп, путер, гликозен - фруктозен сируп, млечна сурутка (млеко), какао маса¹, емулгатори (моно- и диглицериди на масни киселини, амониум фосфатиди, полиглицерол полиглицериди), исцрпени парчиња од ванила, стабилизатори (локуст беан гум, гуар гум, карагенан), природна арома ванила¹ (со млеко), ароми, боја (каротени). Производот може да содржи траги од соја, други јаткасти производи и кикири. Без глутен. ALMOND: Состав: Реконституирано обезмастено млеко, шеќер, какао путер¹, вода, кокосово масло, обезмастено млеко во прав, бадеми, гликозен сируп, путер, гликозен - фруктозен сируп, млечна сурутка (млеко), какао маса¹, емулгатори (моно- и диглицериди на масни киселини, амониум фосфатиди, полиглицерол полиглицериди), исцрпени парчиња од ванила, стабилизатори (локуст беан гум, гуар гум, карагенан), природна арома ванила¹ (со млеко), ароми, боја (каротени). Производот може да содржи траги од соја, други јаткасти производи и кикири. Без глутен. WHITE:Состојки: Реконституирано обезмастено млеко, шеќер, какао путер, вода, кокосово масло, полномасно млеко во прав, гликозен сируп, гликозен - фруктозен сируп, путер, млечна сурутка (млеко), обезмастено млеко во прав, емулгатори (моно- и диглицериди на масни киселини, амониум фосфатиди, полиглицерол полиглицериди), исцрпени парчиња од ванила, стабилизатори (локуст беан гум, гуар гум, карагенан), природна арома ванила¹ (со млеко), ароми, боја (каротени). Производот може да содржи траги од соја, јаткасти производи и кикири. Без глутен.¹ Рајнерс Алијансата сертифициран ™. Мешано пакување - содржината може да варира.
24 месеци
Да се чува на температура од -18°C.
ELAIS UNILEVER HELLAS  S.A.Kymis Ave. & Seneka str. 14564, Kifisia, Attikkis, Greece.
Цермат д.о.о., Новачки пат бб, 7000 Битола, Република Македонија

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*