.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

МАГИ СУПА СО ГРИЗ КНЕДЛИ 52Г

SKU: 05020054
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =80.77ДЕН

60 ден
Овој производ има минимално количество од 1

ИНСТАНТ СУПА
КНЕДЛИ ОД ГРИЗ 70% ( ПЧЕНИЧЕН ГРИЗ 47.6%, ПАЛМИНО МАСЛО, ЈАЈЦА ВО ПРАВ, БЕЛКА ВО ПРАВ, ПЧЕНИЧЕН ГЛУТЕН, СОЛ, АГЕНС ЗА НАРАСНУВАЊЕ (НАТРИУМ ХИДРОГЕН КАРБОНАТ) , ЗАЧИНИ, ), СОЛ 11.6%, (38.5 ВО КОНЦЕНТРАТ) , ПЧЕНКАРЕН СКРОБ, ШЕЌЕР, ЕКСТРАКТ ОД КВАСЕЦ, ЗАЧИНИ 1.4% (ОД ТОА КРОМИД, 0.6%, ВЛАСЕЦ 0.3%, ЛУК 0.24%) АРОМИ, МОРКОВ 1.2%, ГЛИКОЗЕН СИРУП, СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО, ХИДРОЛИЗАТОД ПЧЕНИЧНИ БЕЛКОВИНИ, БОЈА: КАРАМЕЛ ОБИЧНА, КИСЕЛИНИ: ЛИМОНСКАКИСЕЛИНА. МОЖЕ ДА СОДРЖИ МЛЕКО, ЦЕЛЕР И СОЈА.
ОЗНАЧЕН НА АМБАЛАЖАТА
ЧУВАЈТЕ НА СУВО, ЛАДНО МЕСТО ПОДАЛЕКУ ОД ДИРЕКНА СОНЧЕВА СВЕТЛИНА
НЕСТЛЕ АДРИАТИК ДОО ЖЕЛЕЗНИЧКА СУРЧИН, Р. СРБИЈА
НЕСТЛЕ АДРИАТИК МАКЕДОНИЈА, ДООЕЛ, БУЛ 8 СЕПТЕМВРИ БР.16 , 1000 СКОПЈЕ ДИСТРИБУТЕР: АЛМА-М ДООЕЛ СКОПЈЕ, КАЧАНИЧКИ ПАТ 65А, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*