.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

МАГИ СУПА БИСТРА ПИЛЕШКА 50ГР

SKU: 05020064
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =70ДЕН

35 ден
Овој производ има минимално количество од 1

ИНСТАНТ СУПА
ТЕСТЕНИНИ 58% (ПЧЕНИЧЕН ГРИЗ) , СОЛ 17.2%( 41% ВО КОНЦЕНТРАТ) ПЧЕНКАРЕН СКРОБ, СУШЕН ЗЕЛЕНЧУК 3.9% ( МОРКОВ 1.6%, КОРЕН ОД ЦЕЛЕР,0.9%, ПАШКАНТ, ПРАЗ0.6%) ШЕЌЕР, АРОМИ (СОДРЖАТ ЦЕЛЕР) ЗАЧИНИ 2.2%(КОРЕН ОД МАГДОНОС, ЛИСТ ОД МАГДОНОС 0.5%, ЛУК ВО ПРАВ, МЕЛЕН ЦРН БИБЕР, КРОМИД ВО ПРАВ, МЕЛЕНА КУРКУРМА, ПИЛЕШКИ ПРОИЗВОДИ(ПИЛЕШКА МАСТ 1.5%(АНТИОКСИДАНС:ЕКСТРАКТ ОД РУЗМАРИН), ПИЛЕШКО МЕСО:КОНЦЕНТРАТ 0.04%(АНТИОКСИДАНСЧ ЕКСТАРКТ ОД РУЗМАРИН) ПАЛМИНО МАСЛО, ЕКСТРАКТИ ОД КВАСЕЦ, ,БОИ:КАРАМЕЛ ОБИЧЕН, РИБОФЛАВИН, КИСЕЛИНА -ЛИМОНСКА. МОЖЕ ДА СОДРЖИ РИБА, ЈАЈЦА, МЛЕКО И СОЈА
ОЗНАЧЕН НА АМБАЛАЖАТА
ЧУВАЈТЕ НА СУВО, ЛАДНО МЕСТО ПОДАЛЕКУ ОД ДИРЕКНА СОНЧЕВА СВЕТЛИНА
НЕСТЛЕ АДРИАТИК ДОО ЖЕЛЕЗНИЧКА СУРЧИН, Р. СРБИЈА
НЕСТЛЕ АДРИАТИК МАКЕДОНИЈА, ДООЕЛ, БУЛ 8 СЕПТЕМВРИ БР.16 , 1000 СКОПЈЕ ДИСТРИБУТЕР: АЛМА-М ДООЕЛ СКОПЈЕ, КАЧАНИЧКИ ПАТ 65А, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*