.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

МАГИ СУПА АЛПСКА 47Г

SKU: 05020057
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =89.36ДЕН

60 ден
Овој производ има минимално количество од 1

ИНСТАНТ СУПА
ТЕСТЕНИНА 55.3% (ГРИЗ ОД ДУРУМ ПЧЕНИЦА), ПРОИЗВОД СО СУШЕНО ПИЛЕШКО МЕСО 13% ( ПИЛЕШКО МЕСО 5.8%, ЛЕБННИ ТРОШКИ ( ПЧЕНИЧНО БРАШНО, КВАСЕЦ, СОЛ) ПИЛЕШКА МАСТ 0.9%, КРОМИД ВО ПРАВ, СОЛ, БЕЛКА ВО ПРАВ, МЕЛЕНА КУРКУРМА, АНТИОКИДАНС: ЕКСТРАКТ ОД РУЗМАРИН), СОЛ 11.8%, (26.5% ВО КНЦЕНТРАТ) , ШЕЌЕР, ЕКСТРАКТ ОД КВАСЕЦ, КОНЦЕТРАТ ОД ПИЛЕШКО МЕСО, (ПИЛЕШКО МЕСО ВО ПРАВ2.2%, АНТИОКСИДАНС ЕКСТРАКТ ОД РУЗМАРИН), ПЧЕНКАРЕН СКРОБ, СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО, СРОМИ, СУШЕНА ПИПЕРКА 0.9%, ЗАЧИНИ 0.6% ( ЛУК ВО ПРАВ 0.4%, ЛИСТ ОД МАГДОНОС, КУРКУРМА ВО ПРАВ, МЕЛЕНО МУСКАТНО ОРЕВЧЕ, БОЈА: КАРАМЕЛ ОБИЧЕН, КИСЕЛИНА:ЛИМОНСКА
ОЗНАЧЕН НА АМБАЛАЖАТА
ЧУВАЈТЕ НА СУВО, ЛАДНО МЕСТО ПОДАЛЕКУ ОД ДИРЕКНА СОНЧЕВА СВЕТЛИНА
НЕСТЛЕ АДРИАТИК ДОО ЖЕЛЕЗНИЧКА СУРЧИН, Р. СРБИЈА
НЕСТЛЕ АДРИАТИК МАКЕДОНИЈА, ДООЕЛ, БУЛ 8 СЕПТЕМВРИ БР.16 , 1000 СКОПЈЕ ДИСТРИБУТЕР: АЛМА-М ДООЕЛ СКОПЈЕ, КАЧАНИЧКИ ПАТ 65А, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*