.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ЛИОН БЕЛО (3Х42Г)

SKU: 07042690
Достапност: На залиха
39 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Чоколаден бар

Состав:Гликозо-фруктозен сируп,растителни масла (палмио,шеа,палмини семки),шеќер,пченично брашно,згуснато засладено млеко (млеко,шеќер),обезмастено млеко во прав),сурутка во прав,малтодекстрин,емулгатор,емулгатор (лецитин),пченичен скроб,сол,агенс за нараснување (натриум хидроген карбонат),природна арома,карамелизиран шеќер,згуснувач (карагенан).Може да содржи кикиритки,јаткасто овошје и соја.

Рок на употреба: Означен на амбалажата

Начин на чување: Да се чува на суво место

Производител:НЕСТЛЕ ПОЛСКА

Увозник/Дистрибутер:Алма-М Дооел Скопје

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*