.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ЛЕБ ПЧЕНКАРЕН 350Г

SKU: 05990304
Достапност: На залиха
49 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Вкусен е и хранлив, изработен е од мешавина на пченкарно и пченично брашно. Покрај пријатниот вкус има и хранлива вредност поради што пченкарното брашно е богато со јаглехидрати, белковини, шеќери и минерали
Пченично брашно Т-500, пченкарно брашно, вода,растително масло, Адитив 1%емулгатор (моно- и дицетил естри на винска киселина со моно- и диглицериди на масни киселини) Е742, аскорбинска киселина Е300 ензими, квасец , вода , сол. Алергени:глутен.
2 дена
На температура од 18 -22°C
MAKO & ГИДА ДООЕЛ Скопје Ул. Фјодор Достоевски Бр. 1
MAKO & ГИДА ДООЕЛ Скопје Ул. Фјодор Достоевски Бр. 1

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*