.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

КРОАСАН СО КРЕМ

SKU: 05990316
Достапност: На залиха
65 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Лиснато бело пециво полнето со чоколаден крем
Состав: Брашно Т-400, сол, вода и мела кроасан(пченкарен глутен, шеќер, сурутка во прав, полномасно млеко во прав, Е 341, Е 500, Е 170, арома, згуснувач Е 412, емулгатор Е 472, јачменов слад, ензими,чоколаден крем Алергени: глутен, млеко во прав.
2 дена
На температура од 18 -22°C
MAKO & ГИДА ДООЕЛ Скопје Ул. Фјодор Достоевски Бр. 1
MAKO & ГИДА ДООЕЛ Скопје Ул. Фјодор Достоевски Бр. 1

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*