.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

КНОР ИНСТАНТ СУПА ОД ДОМАТИ 22 ГР

SKU: 05020265
Достапност: На залиха
29 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

КНОР СУПА ОД ДОМАТИ 22ГР
СУШЕНИ МЕЛЕНИ ДОМАТИ, КРЦКАВ ЛЕБ (16%) (ПЧЕНИЧНО БРАШНО, КВАСЕЦ, СОЛ), ПЕЧЕНО БРАШНО (ПЧЕНИЦА), ШЕЌЕР, МАЛТОДЕКСТРИН, НИШЕСТЕ ОД КОМПИРИ, ПРАВ ОД МАСЛО (ПРАВ ОД СУРУТКА (МЛЕЧЕН ПОРИЗВОД), МЛЕЧЕН ШЕЌЕР, РАСТИТЕЛНО МАСЛО ОД УРМИ, ШЕЌЕР, ЈОДИРАНА СОЛ, ЕКСТРАКТ ОД ЦРВЕН БЛАГ ПИПЕР, ЕКСТРАКТ ОД КВАСЕЦ, КОНЦЕНТРАТ ОД ЗЕЛЕНЧУКОВ СОК (ЦЕЛЕР, МОРКОВИ, ПРАС, КРОМИД), АРОМА, ОРИГАНО, БОСИЛЕК, СУШЕН МЕЛЕН ЛУК, ПРАВ ОД ОЦЕТ, ЦРН ПИПЕР. МОЖЕ ДА СОДРЖИ ВО МАЛИ КОЛИЧИНИ ЈАЈЦА, ЦЕЛЕР, СЕНФ, СОЈА И СУСАМ. НЕ СОДРЖИ БОИ. НЕ СОДРЖИ КОНЗЕРВАНСИ. БЕЗ ДОДАТОК МОНОНАТРИУМ ГЛУТАМАТ.
ОЗНАЧЕНО НА АМБАЛАЖАТА.
ДА СЕ ЧУВА НА СУВО И ЛАДНО МЕСТО ДАЛЕКУ ОД МИРИЗБИ.
УНИЛЕВЕР САНАЈИ ВЕ ТИЏАРЕТ ТУРК А.Ш. САРАЈ МАХ. ДР. АДНАН БУЈУКДЕНИЗ ЏАД. НО: 13 34768 УМРАНИЈЕ-ИСТАНБУЛ.
РАМСТОРЕ МАКЕДОНИЈА ДОО, УЛ. СВ КИРИЛ И МЕТОДИЈ БР. 13, СКОПЈЕ.

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*