.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

КИТ КАТ ЧАНКИ СО ВКУС НА КОЛАЧИ 24Х42 Г

SKU: 07042822
Достапност: На залиха
29 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Вафел производ со крем со вкус на колачиња (19%) (со какао парченца 2,2%) покриен со млечна чоколада (59%).Млечна чоколада содржи растителни масти како додаток на какао путерот.
Шеќер,обезмастено млеко во прав,растителни масти (палма,шеа,коко),пченично брашно,какао маса,какао путер,млечна маст,производ од сусутка во прав,емулгатор(лецитин),гликозен сируп,какао прав,природни ароми,агенс за нараснување (натриум хидроген карбонат),протеин од млеко.Какао делови:25% мин.во млечната чоколада. Може да содржи кикиркитки и јаткасто овошје.
Означен на амбалажата
Да се чува на суво и ладно место
Нестле Бугарија
Алма М Нестле

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*