.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

КИТ КАТ ЧАНКИ ЛЕШНИК 42 ГР

SKU: 07041865
Достапност: На залиха
29 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Вафел производ прелеан со крем од лешник (19,7%) и со млечна чоколада (61,8%). Млечна чоколада содржи растителни масти како додаток на какао путерот.
Шеќер,обезмастено млеко во прав,расстителни масла (палмово,шеа),пченично брашно,како маса,какао путер,производ од сурутка во прав,млечна маст,лешник(2%),емулгатор (сончогледов лецитин), сол,агенс за нараснување (натриум хидроген карбонат),природна арома.Какао елови 25,7% мин. во млечната чоколада.Може да содржи кикиритки.
Означен на амбалажата
Да се чува на суво и ладно место
Нестле Бугарија
Алма М Нестле

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од КИТ КАТ 4 ФИНГЕРС 41.5 ГР

КИТ КАТ 4 ФИНГЕРС 41.5 ГР

29 ден
Слика од КИТ КАТ ЧАНКИ  40 ГР

КИТ КАТ ЧАНКИ 40 ГР

29 ден
Слика од ВИТАЛИА ИМЕЏИН БАР ЈАТК.ОВОШ, КИКИРИКИ&КАРАМЕЛ 35Г

ВИТАЛИА ИМЕЏИН БАР ЈАТК.ОВОШ, КИКИРИКИ&КАРАМЕЛ 35Г

31 ден
Слика од 7 ДЕЈС КРОАСАН СУПЕР МАКС КАКАО 110Г

7 ДЕЈС КРОАСАН СУПЕР МАКС КАКАО 110Г

30 ден