.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

КЕКСОЛИНО СО ЈАБОЛКА И КАМИЛИЦА 200ГР

SKU: 05120910
Достапност: На залиха
112 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

КЕКСОЛИНО СО ЈАБОЛКА И КАМИЛИЦА 200ГР
Состојки: пченичен гриз 36 %, делумно деминерализирана сyрутка во прав, каша од јаболкиa 11%, бисквити со путер 10% (пченично брашно, шеќер, путер 8%, декстроза, сончогледово масло, полномасно млеко, емулгатор соjа лецитин, арома ванилин), шеќер, cкpоб, обезмастено млеко во прав, калциум лактат витамини (ß карoтен, тиамин мононитрат, рибофлaвин, пиридоксин хидрoхлорид, Л-аскорбинска киселина, хoлeкалциферол, DL-алфа токоферол ацетат, фолна киселина, никотинамид), иарома ванилин и екстракт од камилица 0,1%. Може да содржи лешници.
12 месеци
Да се чува подалеку од дирекна сончева светлина
Подравка д.д., Анте Старчевиќ 32, 48 000 Копривница, ХРВАТСКАПодравка д.д., Анте Старчевиќ 32, 48 000 Копривница, ХРВАТСКА
Увозник зa Maкeдoниja ПОДРАВКА дооел, Мултифункционална Зона Ќојлија, Улица 9 бр. 4 1043 Петровец, Р.Северна Македонија

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*