.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

КАРТЕ ДОР ЧОКО И МАРАКУЈА 900МЛ

SKU: 11401522
banner
Достапност: На залиха
119 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Состав: Обновено обезмастено млеко, вода, шеќер, гликозен-фруктозен сируп, пулпа од страсно овошје (5%), кокосово масло, гликозен сируп, сурутка во прав, полномасно млеко во прав, какао путер 1,2%, фруктоза, концентриран сок од страсно овошје (0,4% ), Емулгатори (моно- и диглицериди на масни киселини, амониум фосфатиди), стабилизатори (натриум алгинат, гума за рогач, гвар гума), пченични влакна, вкусови, обезмастено млеко во прав, бои (каротини, екстракт од пиперка, куркумин), малтодекстрин, киселост регулатор (лимонска киселина), концентриран сок од лимон, (Замрзнат крем со растителни масти со бело чоколадо содржи 8% бело чоколадо)Може да содржи соја.
Начин на чување: Да се чува на температура од -18°C °
Производител: Unilever Slovensko, spol. s r.o. Karadžičova 10 821 08 Bratislava
Дистрибутер: VAN DE MONDE DOOEL

 

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*