.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

КАРТЕ ДОР СТРАЧАТЕЛА 900 МЛ.

SKU: 11400628
Достапност: На залиха
259 ден 169 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000
Сладолед од ванила со чоколаден прелив (23%) и парчиња од темно и млечно чоколадо (6%).
Реконституирано обезмастено млеко, шеќер, вода, гликозен сируп, кокосово масло, гликозен-фруктозен сируп, обезмастено млеко во прав или концентрат, какао во прав со намалена содржина на масти (2%), млечна сурутка (млеко), какао маса, какао путер, полномасно млеко во прав, емулгатори (моно / диглицериди на масни киселини, амониум фосфатиди, полиглицерол полирикинолеат), стабилизатори (локуст беан гум, гуар гум, карагенан), обезмастено млеко во прав, ароми. Без глутен.
24 месеци од денот на производство
Да се чува на температура од -18°C. 
Цермат д.о.о
Цермат д.о.о
0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*