.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close
60 Поени

КАРОТЕН МАСЛО ЗА СОНЧАЊЕ ЗФ0 125МЛ

SKU: 35530028
Достапност: На залиха
289 ден 230 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

МАСЛО ЗА СОНЧАЊЕ

PARAFFINUM LIQUIDUM, C12-15 ALKYL BENZOATE, ARACHIS HYPOGAEA OIL, ALKANNA TINCTORIA ROOT EXTRACT, ASCORBYL PALMITATE, BENZOPHENONE-3, BETA-CAROTENE, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT, CITRIC ACID, COCOS NUCIFERA OIL, DAUCUS CAROTA SATIVA EXTRACT, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, GLYCERYL OLEATE, GLYCERYL STEARATE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, ISOPROPYL MYRISTATE, JUGLANS REGIA SHELL EXTRACT, LECITHIN, PARFUM, TAGETES ERECTA FLOWER EXTRACT, TOCOPHEROL, TOCOPHERYL ACETATE, BHT, BUTYLPARABEN, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, AMYL CINNAMAL, BENZYL ALCOHOL, BENZYL BENZOATE, BENZYL SALICYLATE, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, CINNAMYL ALCOHOL, CITRAL, GERANIOL, HEXYL CINNAMAL, ISOEUGENOL, LIMONENE, LINALOOL, CI 26100, CI 60725.

36 месеци од датумот на производство означен на пакувањето (LOT No)

Не го изложувајте производот директно на сонце. Заштитете го со завиткување во крпа или чувајте го под сенка. Доколку производот подолго време бил изложен на толина, може да се чува  во ладилник.

Сарантис 15125 Мауроуси, Грција

Сарантис Скопје, бул.8-ми Септември 40/2, 1000 Скопје

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*