.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

КАРНЕКС ХУМУС СО АЈВАР 95Г

SKU: 09120017
Достапност: На залиха
49 ден 33 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Хумус

Состав: Хумус намаз од леблебија. Состојки: варена леблебија 38%,ајвар 26.5%(црвена пиперка 76%,модар патлиџан 12%, сончогледово масло, оцет, доматен концентрат 2.6%,готварска сол, шеќер,зачини, лута пиперка),вода , сончогледово тахини 3%, сок од лимон,готварска сол,екстракт од зачини. Може да содржи траги до соја и глутен(пченица)

Рок на употреба: 366 дена

Да се чува на температура до 25 степени

Месна индустрија Врбас ДОО"Carnex"

КОЛА ДООЕЛ

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*