.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close
30 Поени

КАНДИТ ЧОКОЛАДО МЛЕЧНО 250 ГР

SKU: 07042095
Достапност: На залиха
115 ден 99 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

МК - КАНДИТ МЛЕЧНО ЧОКОЛАДО 250гр
Состојки: шеќер, полномасно млеко во прав, какао путер, какао маса, растителни масти (палмина, шеа), емулгатор: соја лецитин, арома. Млечното чоколадо содржи: траги од какао: минимум 26.2% . Може да содржи траги од лешник, бадем, фстак, кикирики, јајце и глутен. Содржи растителни масти и какао путер.
15 месеци
Да се чува на суво, ладно и темно место
Произведува: КАНДИТ д.о.о., Ул. Вуковарска цеста бр. 239, 31000 Осијек, Хрватска
Увозник и Дистрибутер за Р. Северна Македонија: ВСР Дистрибуција и Логистика, Скопје. Ул. Митрополит Теодосиј Гологанов бр. 57/1-6, Скопје, Р.Северна Македонија

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*