.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ИМЛЕК ФЛЕРТ КАФЕ СТРОНГ 300ГР

SKU: 03220436
Достапност: На залиха
69 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Стерилизиран млечен напиток
Пастеризирано,полуобезмастено млеко со 1,5% млечн маст,вода 10%,шеќер 1,5%,боја карамел амонијачно сулфатни 1,0%,инстант кафе 1,0%,екстракт од кафе 0,7%,згуснувачи (целулоза,млечен протеин,гуар гума,карагенан)0,45%,арома на кафе 0,05%.
Означен на амбалажата
Да се чува на собна температура.По отварање да се чува на температура до +6С и да се употреби во рок од 3дена.
Имлек - Р.Србија
Млекара АД Битола

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*