.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ИМЛЕК ФЛЕРТ КАФЕ МАКИЈАТО 300МЛ

SKU: 03220438
Достапност: На залиха
69 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Стерилизиран млечен напиток
Пастеризирано,полуобезмастено млеко со 1,5% млечна маст,вода 10%,шеќер 4%,боја карамел амонијачно сулфатни 1%,инстант кафе 0,5%,згуснувачи:гуар гума,ксантан гума,карагенан,микрокристална целулоза и карбоксиметил целулоза,арома кафе.
Означен на амбалажата
Да се чува на собна температура.По отварање да се чува на температура до +6С и да се употреби во рок од 3дена.
Имлек - Р.Србија
Млекара АД Битола

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*