.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ЖИТО ЛУКС ЛЕБ ТОСТ БРИОШ XL 500Г

SKU: 05050482
Достапност: На залиха
55 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Специјален вид на леб (тост) со продолжена свежина, на парчиња
пченично брашно (66%), вода, шеќер, путер (млеко) (5%),квасец, жолчка во прав (јајце), сол, емулгатор: моно- идиглицериди на масни киселини, регулатор на киселост: натриум диацетат, антиоксидант: аскорбинска киселина, путер арома
 21 ден
На суво и студено место
 Жито Лукс АД Скопје
 Жито Лукс АД Скопје

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*