.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ВИТА ГО СОК ПРАСКА 8X200МЛ

SKU: 08051520
Достапност: На залиха
120 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

МК - ВИТА ГО Сок од Праска 200 мл

МК • ВИТАГО ПРАСКА • Освежителен безалкохолен овошен пијалок од праска. Произведен од пире од праска. Содржина на овошје: мин.10%. Состојки: вода, шеќер, праска пире 10%, регулатор на киселост (лимонска киселина и натриум цитрат), стабилизатор: гуар гума, антиоксидант: аскорбинска киселина, арома и боја: бета каротен E160a. Добро протресете пред употреба. Нето количина: 200 mL. Нутритивни вредности (100 mL): енергија: 144 kJ / 34 kcal; масти: 0 g, од кои заситени: 0 g; јаглехидрати: 8,2 g, од кои шеќери: 8,2 g; протеини: 0 g; сол: 0 g.

Вкупен рок на траење 12 месеци

По отварање да се чува во ладилник и да се употреби во рок од 3 дена.

СОКО Горица ДООЕЛ, Ул. Славка Димова бр. 67, 1000 Скопје, Р. Северна Македонија

ВСР Дистрибуција и Логистика Скопје, Ул. Митрополит Теодосиј Гологанов бр. 57/1-6 Скопје, Р. Северна Македонија

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од БИТОЛСКО МЛЕКО 2,8%ММ 2X1Л

БИТОЛСКО МЛЕКО 2,8%ММ 2X1Л

20 Поени
114 ден 105 ден
Слика од ПЕЛИСТЕРКА НЕГАЗИРАНА 1.5Л

ПЕЛИСТЕРКА НЕГАЗИРАНА 1.5Л

20 ден
Слика од КОЖУВЧАНКА ИЗВОРСКА 0.5Л

КОЖУВЧАНКА ИЗВОРСКА 0.5Л

14 ден
Слика од ЗОТИС ОВОШЕН ЈОГУРТ 115Г

ЗОТИС ОВОШЕН ЈОГУРТ 115Г

16 ден