.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ВИТА ГО СОК ПОРТОКАЛ 8X200МЛ

SKU: 08051518
Достапност: На залиха
120 ден 79 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

МК - ВИТА ГО Сок од Портокал 200 мл

МК • ВИТАГО ПОРТОКАЛ • Освежителен безалкохолен овошен пијалок од портокал. Произведен од концентриран сок од портокал. Содржина на овошје: мин 10%. Состав: вода, шеќер, концентриран сок од портокал 10%, регулатор на киселост (лимонска киселина, натриум цитрат), антиоксидант: аскорбинска киселина, природна арома од портокал и боја: бета каротен E160a.Нето количина: 200 mL. Нутритивни вредности (100 mL): енергија: 148 kJ / 35 kcal; масти: 0 g, од кои заситени: 0 g; јаглехидрати: 8,6 g, од кои шеќери: 8,6 g; протеини: 0 g; сол: 0 g.

Вкупен рок на траење 12 месеци

По отварање да се чува во ладилник и да се употреби во рок од 3 дена.

СОКО Горица ДООЕЛ, Ул. Славка Димова бр. 67, 1000 Скопје, Р. Северна Македонија

ВСР Дистрибуција и Логистика Скопје, Ул. Митрополит Теодосиј Гологанов бр. 57/1-6 Скопје, Р. Северна Македонија

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*