.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close
30 Поени

ВИТА ГО СОК МУЛТИВИТАМИН 8X200МЛ

SKU: 08051519
Достапност: На залиха
120 ден 105 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

МК - ВИТА ГО Сок од Мултивитамин 200 мл

MК • ВИТАГО МУЛТИВИТАМИН • Oсвежитeлен бeзалкохолен овошен пиjaлок. Произвeдeн од мешавина на овошни концентрати и пиреа. Содржина нa овошjе: мин 10%. Состав: вода, шеќер, мешавина на овошни концентрати и пиреа 10% (jаболко 9,4%, портокал 0,5%, банана, манго, гуава, кајсија, праска, маракуја, ананас, лимон), регулатори на киселост (лимонска киселина и натриум цитрат), стабилизатори ( E412, Е414, Е445, Е410), антиоксиданти (Е300, E306, E304), боја: Бета-апо-8’-каротенал E160e, витамини (C,B3,B5,B6,B1,B9,B7,B12) и ароми. Добро протресете пред употреба. Нето количина: 200 mL. Нутритивни вредности (100 mL): енергија: 146 kJ / 35 kcal; масти: 0 g, од кои заситени: 0 g; јаглехидрати: 8,5 g, од кои шеќери: 8,5 g; протеини: 0 g; сол: 0 g; **витамини: C: 12 mg, Б3: 2,4 mg, Б5: 0,9 mg, Б6: 0,21 mg, Б1: 0,165 mg, Б9: 30,0 μg; B7: 7,5 μg, B12: 0,375 μg. * ПДВ 15%

Вкупен рок на траење 12 месеци

По отварање да се чува во ладилник и да се употреби во рок од 3 дена.

СОКО Горица ДООЕЛ, Ул. Славка Димова бр. 67, 1000 Скопје, Р. Северна Македонија

ВСР Дистрибуција и Логистика Скопје, Ул. Митрополит Теодосиј Гологанов бр. 57/1-6 Скопје, Р. Северна Македонија

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од ПЕЛИСТЕРКА НЕГАЗИРАНА 1.5Л

ПЕЛИСТЕРКА НЕГАЗИРАНА 1.5Л

20 ден
Слика од БИТОЛСКО МЛЕКО 2,8%ММ 2X1Л

БИТОЛСКО МЛЕКО 2,8%ММ 2X1Л

20 Поени
114 ден 105 ден
Слика од КОЖУВЧАНКА ИЗВОРСКА 0.5Л

КОЖУВЧАНКА ИЗВОРСКА 0.5Л

14 ден
Слика од ЗОТИС ОВОШЕН ЈОГУРТ 115Г

ЗОТИС ОВОШЕН ЈОГУРТ 115Г

16 ден