.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ВИНЧИНИ ШТРУДЛА МЕШАНО ОВОШЈЕ 240Г

SKU: 07111814
Достапност: На залиха
54 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Бисквит со овошно полнење
Тесто 70%:пченично брашно,растителен маргарин (делумно хидрогенизирани растителни масти 80% (палма,сончоглед,репка),вода,сол,емулгатор (моно и диглицериди на масни киселини),регулатор на киселоста (лимонска киселина),арома:путер,конзерванс (калиум сорбат)),шеќер во прав,обрано млеко во прав,гликозен сируп,јајца во прав,средство за нараснување (сода бикарбона),емулгатор (соја лецитин),арома:ванила.Џем од мешано овошје 30%:шеќер,овошје 35% (јаболко 16%,вишна 10%,праска 9%),гликозен сируп,згусннувач:пектин,регулатор на киселоста (лимонска киселина),арома:мешано овошје.Може да содрши траги од сусам.
Означен на амбалажата
Да се чува на суво и ладно место
Макпрогрес
Макпрогрес

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*