.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ВИНЧИНИ БРАУНИ СО КАКАО СИРУП 240ГР

SKU: 07111579
Достапност: На залиха
59 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Колач со какао полнење-вишна
Шеќер,репкино масло,пченично брашно,јајца во прав,какао полнење 15%: (гликозен сируп,шеќер,вода,средства заадржување на влага(сорбитол), обезмастено какао во прав (мин,8%), декстроза,млеко во прав,модифициран скроб (пченка),сол,конзерванс (калиум сорбат),емулгатор(соја лецитин),сегулатор на киселост (лимонска киселина),арома:ванила),какао во прав (мин 7%),средства за задржување на влага (сорбитол и глицерол),пченично нишесте, брашно одсоја,гликозно-фруктозен сируп,емулгатори (моно и диглицериди на масни киселини,полиглицеролни естри на масни киселини), конзерванс (калиум сорбат),средства за нараснување (инатриум дифосфат,сода бикарбона),згуснувач (ксантан гума,гуар гума).
Означен на амбалажата
Да се чува на суво и ладно место
Макпрогрес
Макпрогрес

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*