.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ВЕГЕТА 200 ГР

SKU: 06080207
Достапност: На залиха
75 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Вегета 1кг - Додаток на јадења со зеленчук
Готварска сол 56,9%, сушен зеленчук 15,5% (морков, пашканат, компир, кромид, ЦЕЛЕР, лист од магдоноc), подобрувачи на вкус (мононатриум глутамат 15%, динатриум инозинат), шеќер, зачини, пченкарен скpоб, боја (рибофлавин).
24 месеци
Чувајте на суво место и на собна температура.
ПОДРАВКА д.д., А. Старчевиќ 32, 48000 Копривница, ХРВАТСКА. Зeмја на потекло: Хрватска
Дистрибутер за Северна Македонија:ПОДРАВКА дооел, Мултифункционална зона Ќојлија, улица 9, бр.4, 1043 Петровец, Р. Северна Македонија.

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*