.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

БУСТО КРОАСАН СО КАКАО И ВАНИЛА 70ГР.

SKU: 07112219
Достапност: На залиха
20 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Кроасан со фил од какао и ванила ХЛ 70гр.
Тесто:(пченично брашно,расителни масла: масло од семе на памук,палмино масло,сончогледово масло;шеќер,подобрувач на тесто (пченично брашно,глутен,млечни протеини,емулгатори Е471,Е481,Е472е,стабилизатор ксантан гума,аксорбинска киселина,лимонска киселина,ензими)квасец,фруктозен сируп,сол,арома ванила,конзерванс-калциум пропионат 0,1%.Фил 25%.Какао:шеќер,глукозен сируп,хумектанти-глицерин и сорбитол,растителна маст од соја,згуснувачи-модифициран пченкарен скроб,карагенан и целулоза,обезмастено какао во прав(мин.4,5%) сол,арома,конзерван-калиум сорбат 0,1%,Е334,емулгатор Е476,боја-титан диоксид.Ванила:шеќер,глукозен сируп,хумектанти-глицерин и сорбитол,згуснувачи-модифициран пченкарен скроб,карагенан и целулоза,палмина маст,сол,боја-лутеин и титан диоксид,арома,конзерванс-калиум сорбат 0,1%,емулгаторЕ476,Е334
Означен на амбалажата
Да се чува на суво и ладно масло
Гранд-Фоодс Цорпоратион
Гранд-Експорт дооел

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*