.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

БАЛАНС + ОБРОК ЈАГОДА,БАНАНА,КИВИ И ЖИТАРИЦИ 330Г

SKU: 12600368
Достапност: На залиха
49 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Пробиотски ферментиран млечен напиток      

Пастеризирано млеко со 1% млечна маст, овошна преработка 18% (шеќер 33%, глукозно фруктозен сируп 11%, пире од бана, житарици 4,5% (ориз 1,5%, овес 1,5%, јачмен 1,5%), олигофруктоза 4%, концентрат од јаболко, киви пире, концентрат од портокал, концентрат од аронија, концентрат од јагода, лимонска киселина, натриум цитрат, боја кармин, згуснувачи каруба гума и тара гума),олигофруктоза 1,5%, пробиотски култури Lactobacillus acidophilus LA5 и Bifidobacterium bifidum BB-12, термофилна култура Streptococcus thermophilus.          

35 дена              

На температура од 0 до 8°С     

АД ИМЛЕК        

Млекара АД Битола, ул. Ѓурчин Наумов Пљакот бр.1, Битола 7000, Република Северна Македонија

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*