.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

БАЛАНС ПЛУС ИМУНО СМУТИ КРУША,БАНАНА,ЈАБОЛКО И СПА

SKU: 12600468
Достапност: На залиха
49 ден 37 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Ферментиран млечен производ со пробиотички бактерии и додаток на витамини

Состав: пастеризирано млеко со 1,0% млечна маст, инулин, витамински премикс (Б6) (пиридоксин хидрохлорид),Б12 (цијанокобаламин), Д3 (холекалциферол)), обработени јаболка, круши, банани и спанаќ 18% (шеќер)37%, јаболко 15%, круша 15%, банана 15%, концентриран сок од јаболко 8%, вода 8%, модифициран пченкарен скроб 1%, пире од спанаќ во прав 0,4%, природна арома 0,5%, згуснувач: пектин, боја:спирулина, шафран и концентрат од лимон), пробиотички култури: лактобацилус ацидофилус (NCFM®) и Bifidobacterium animalis subsp. lactis HN019> (> 106 / g), термофилна култура на стрептокок термофилус и Lactobacillus delbrueckii subsp. бугарикус

Рок на употреба: 35 дена

од 0 ° C до + 8 ° C.

AD IMLEK, Industrijsko naselje bb, 11213 Padinska Skela, Republika Srbija

MLEKARA AD Bitola Gjurcin Naumov Pljakot, 1 Bitola 7000, Republic of Macedonia

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*