.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

БАЛАНС ПЛУС ИМУНО СМУТИ БОРОВИНКА И БАНАНА 300Г

SKU: 12600469
Достапност: На залиха
49 ден 37 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Ферментиран млечен производ со пробиотички бактерии и додаток на витамини

Состав: пастеризирано млеко со 1,0% млечна маст, инулин, витамински премикс (Б6) (пиридоксин хидрохлорид), Б12 (цијанокобаламин), Д3 (холекалциферол)), преработени боровинки и банани 18% (шеќер 33%, банани) 25%, вода 15%, боровинка 10%, концентриран сок од банана 6%, концентриран сок од јаболко 5,6%, модифициран пченкарен скроб 2%,концентриран сок од боровинка 1,5%, боја: концентрат од морков и хибискус, природна арома 2%, згуснувач: пектин), култури на пробиотици: Lactobacillus acidophilus (NCFM®)и Bifidobacterium animalis subsp. lactis HN019> (> 106 / g), термофилна култура на стрептококтермофилус и Lactobacillus delbrueckii subsp. бугарикус

Рок на употреба: 35 дена

од 0 ° C до + 8 ° C.

AD IMLEK, Industrijsko naselje bb, 11213 Padinska Skela, Republika Srbija

MLEKARA AD Bitola Gjurcin Naumov Pljakot, 1 Bitola 7000, Republic of Macedonia

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*