.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

БАГЕТ РЖАН 280Г

SKU: 05112195
Достапност: На залиха
37 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Направен е од пченично брашно, со додаток на фино сомелени обвивки од пченично зрно. Поради ваквиот состав има намалена содржина на јаглехидрати со додаток на микс од житарки и е наменет за диети
Брашно T-500 ,сол, квасец вода,,адитив, емулгатор (моно- и дицетил естри на винска киселина со моно- и диглицериди на масни киселини) Е742, аскорбинска киселина Е300 ензими,)сточно брашно , сид микс (мешавина од житарици) Алергени:глутен,мешавина од житарици
2 дена
На температура од 18 -22°C
MAKO & ГИДА ДООЕЛ Скопје Ул. Фјодор Достоевски Бр. 1
MAKO & ГИДА ДООЕЛ Скопје Ул. Фјодор Достоевски Бр. 1

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*