.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

АЧМА СО СИРЕЊЕ

SKU: 05112179
Достапност: На залиха
42 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Ачма претставува турско бело пециво кое се добива од тесто полнето со сирење роловано и свиткано во облик на осмица,
Пченично брашно Т-400, растително масло, Адитив 1%емулгатор (моно- и дицетил естри на винска киселина со моно- и диглицериди на масни киселини) Е742, аскорбинска киселина Е300 ензими, квасец, вода , сол,шеќер,јајца,Фил: сирење Алергени:глутен, сусам,јајце,млчни протеини
2 дена
На температура од 18 -22°C
MAKO & ГИДА ДООЕЛ Скопје Ул. Фјодор Достоевски Бр. 1
MAKO & ГИДА ДООЕЛ Скопје Ул. Фјодор Достоевски Бр. 1

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*