.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

АЧМА ОБИЧНА

SKU: 05990296
Достапност: На залиха
38 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Ачма претставува турско бело пециво во облик на круг кој се добива од тесто роловано и спирално свиткано во облик на прстен.
Пченично брашно Т-400, растително масло, Адитив 1%емулгатор (моно- и дицетил естри на винска киселина со моно- и диглицериди на масни киселини) Е742, аскорбинска киселина Е300 ензими, квасец, вода , сол,шеќер,јајца, Алергени:глутен,јајце,сусам
1
На температура од 18 -22°C
MAKO & ГИДА ДООЕЛ Скопје Ул. Фјодор Достоевски Бр. 1
MAKO & ГИДА ДООЕЛ Скопје Ул. Фјодор Достоевски Бр. 1

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*