.
Menu Close

АФТЕР ЕЈТ ЦРЕША И МИНТ 400 ГР

SKU: 07043067
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =135.75ДЕН

543 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Чоколаден прелеан десерт (39,6) со полнење од пеперминт со вкус на цреша (60,4%)
Состав:Чоколадо содржи растителни масти како додаток на какао путерот. Состојки: шеќер, какао маса, гликозен сируп, растителни масти, (палмина, шеа), какао-путер, млечна маст, обезмастено млеко во прав, пермеат од сурутка во прав, стабилизатор (инвертаза), природна арома на цреша со други природни ароми, емуглатор (лецитини), природна арома на цреша, сол, масло од пеперминт, киселина (лимонска киселина). Какао делови мин,45% во чоколадата
Рок на употреба:300 дена
Начин на чување:Да се чува на ладно и суво место
Производител:Нестле
Увозник/Дистрибутер:Алма М

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*